موسسه فرهنگی هنری علیمرادیان نهاوند | nahavandacai.ir

به‌روز شده در: ۱۵:۳۵ - ۱۶ تير ۱۳۹۰
تماس با ما

موسسه فرهنگی علیمرادیان در سال 1374 پدید آمد و در سال 1375 رسما تحقق پیدا کرد و ثبت شد.

هسته ی اولیه تشکیل دهنده ی موسسه که براساس اندیشه و محوریت مهندس محمد حسین علیمرادیان  شکل گرفت عبارت بودند از آقایان دکتر اسماعیل شهبازی ، دکتر حسین داوودی ،علی علیمرادیان، حسن پاسیار و محمدرضا امامی .

اولین مدیر موسسه جناب آقای دکتر اسماعیل شهبازی (استاد دانشگاه و مولف کتابهای دانشگاهی رشته ترویج و کشاورزی ) بود که در زمانی تصدی این مسئولیت ، اقدامات فراوان فرهنگی در جهت توسعه ی همه جانبه ی شهرستان نهاوند انجام داد.

دومین مدیر موسسه جناب آقای دکتر حسین داودی عضو فرهنگستان ادب فارسی و از مولفین کتابهای درسی گروه ادبیات سازمان پژوهش و برنامه  ریزی  آموزش وزارت آموزش و پرورش  بود که ایشان نیز خدمات بسیار ارزنده و ماندگاری در جهت توسعه فرهنگی نهاوند از خود به یادگار گذاشت.فصلنامه فرهنگان از جمله این اقدامات بود که همچنان ارگان رسمی موسسه فرهنگی علیمرادیان  به شمار می رود و تاکنون 36 شماره از آن منتشر شده است.

اسامی که در بالا ذکر شد ابتدا هیئت موسسه بود که بعد ها به هیئت امنا تبدیل شد،رفته رفته افراد دیگری به این جمع اضافه شدند.در سال 1375 با صدور ابلاغی از طرف مهندس علیمرادیان بنیانگزار موسسه فرهنگی ، عباس خرمی  بعنوان مشاور فرهنگی موسسه انتخاب شد و سپس به جمع هیئت امنا پیوست.

سومین مدیر این موسسه عباس خرمی بود که از سال 1382 ادامه راه بزرگان را در پیش گرفت.هیئت امنا کنونی موسسه عبارتند از  اقایان :

دکتر اسماعیل شهبازی ، دکتر حسین داودی، دکتر سیاوش شایان ، علیرضا شهبازی ، محمدرضا امامی ، دکتر ایرج شهبازی ،مهدی علیمرادیان و عباس خرمی.

با توجه به فضایی که مهندس محمد حسین علیمرادیان در اختیار موسسه قرار داده است، این مکان بوجود آمد  که نگار خانه ای هم با مجوز اداره  کل هنر های تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در موسسه فعالیت کند.این نگارخانه بنام نگارخانه نهاوند” از جمله فعالترین نگارخانه های تهران محسوب میشود که دارای فضایی بسیار مناسب و در حد استاندارد است که چند سالی است در اختیار هنرمندان بزرگ این کشور قرار میگیرد.

-از جمله فعالیتهای موسسه برگزاری مراسم به مناسبت های مختلف در تهران و در نهاوند است،مثل مراسم سالگرد تاسیس موسسه که شانزدهمین سال آن در آذر ماه 89 در نهاوند برگزار شد.

-دراین مراسم از پذیرفته شدگان کنکور سراسری که در شهرستان نهاوند بالاترین حد قبولی را کسب کرده اند از هر رشته سه نفر مورد تقدیر و تشویق قرار می گیرند.

-از معلمان کلاس اول آنها هر ساله  تقدیرو تشکر بعمل  می آید.این عمل اقدامی است سمبلیک به معنای قدر دانی از زحمات همه معلمان و دبیرانی است که برا ی موفقیت پذیرفته شدگان زحمت می کشند.

-از همشهریانی که در مشاغل مختلف در جامعه بیشترین معروفیت و حسن شهرت را دارند و بیشترین رضایتمندی را در حرفه ی خود از مردم کسب نموده اند بعنوان شهروند نمونه، تقدیرو تشکر بعمل می آید.

-مشارکت در برگزاری مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده تربیت بدنی نهاوند

– مشارکت در ستاد بزرگداشت مفاخر نهاوند

– مشارکت در تحقق برنامه های جانبی تعلیم و تربیتی اداره آموزش و پرورش شهرستان نهاوند و فیروزان در ارتقاء سطح و دانش و اصلاح رفتاری دانش آموزان با کمک کلیه همکاران عزیز و شریف آموزش و پرورش، از جمله فعالیتهای موسسه است.

– یکی از برنامه های ثابت که امسال (1390) برای پنجمین سال در موسسه برگزار می شود “جشنواره ورکواز” است که بسیار مورد استقبال همشهریان عزیز نهاوندی در تهران قرار گرفته است.

در این جشنواره از شخصیت های برجسته فرهنگی و هنری و اجتماعی نیز تجلیل بعمل می اید.

-جلسات مولوی شناسی نیز یکی دیگر از فعالیتهای این موسسه است که امسال وارد پنجمین سال برگزاری آن می شویم که فقط در تابستانها تشکیل می شود.تا بحال سخنرانان و صاحبنظرانی در این جلسات شرکت داشته اند که البته سخنران ثابت این دوره ها دکتر ایرج شهبازی است که عنوان مباحث را ” آموزه های اخلاقی از دیدگاه مولوی در مثنوی” انتخاب کرده است.

استقبال از این جلسات و مباحثی که در آن مطرح می شود به دلیل کاربردی بودنش هر سال که پیش می رویم از سال گذشته تعداد شرکت کنندگان افزایش می یابد.

-کلاسهای نقاشی “توسط استاد صمد شاهرخی و کلاسهای خوشنویسی توسط استاد منصور گودرز دشتی نیز توانسته است شاگردان زیادی را به خود جذب کند.

– بعضی دوره های گرافیک در  سطح کارشناسی توسط استاد مهدی سیفی اداره و تدریس می شود.

– بناست کلاس تعلیم مینیاتور نیز به این کلاس ها اضافه گردد.

به همین مقدار بسنده ی کنیم تا مجالی دیگر.

شاید بقیه مطالب را در قالب پاسخ به  اظهار نظر ها ی شما بیان کنیم

آدرس : بلوار میرداماد بالاتر از ایستگاه مترو پلاک 214

تلفن :22252506

    نام و نام خانوادگی (الزامی)

    پست الکترونیک (الزامی)

    موضوع

    پیغام

    021