موسسه فرهنگی هنری علیمرادیان نهاوند | nahavandacai.ir

به‌روز شده در: ۱۵:۳۵ - ۱۶ تير ۱۳۹۰
كدخبر: 253
تاريخ انتشار: 23 جولای 2011 - 18:32
ساختمان دانشگاه آزاد واحد نهاوند افتتاح شد
ساختمان دانشگاه آزاد واحد نهاوند افتتاح شد

خبرگزاري فارس: با حضور مسئولان ساختمان دانشگاه آزاد اسلامي واحد نهاوند افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از نهاوند، ساختمان دانشگاه آزاد اسلامي واحد نهاوند با حضور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي كشور افتتاح شد.
عبدالله جاسبي در اين مراسم دانشگاه را محل رشد، تعالي، تكامل و به ظهور رسيدن انديشه‌هاي ناب انسان دانست كه در سايه علم و دانش بارور مي‌شود.
وي دانشگاه آزاد اسلامي را فرصتي مناسب خواند تا فرصت كسب علم و دانش را براي جوانان نخبه و انديشمند فراهم سازد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از تحصيل سالانه يك ميليون و 600 هزار دانشجو در اين مراكز در كشور خبر داد و ابراز داشت: تا كنون نيز بيش از 4 ميليون و 600 هزار نفر از اين دانشگاه در سراسر كشور در رشته‌هاي مختلف كارداني، كارشناسي، دكترا و… فارغ‌التحصيل شده‌اند.
وي با اشاره به فعاليت بيش از 30 هزار نفر به عنوان اعضاي هيئت علمي اين دانشگاه به صورت تمام وقت و 30 هزار نفر ديگر نيز به صورت پاره وقت افزود: در سراسر كشور 450 واحد و مركز دانشگاهي فعالند كه پنج واحد نيز در خارج از كشور در كشورهاي لبنان، افغانستان، امارات و مالزي نيز نسبت به تربيت دانشجويان مسلمان و ايرانيان مقيم اين كشورها فعاليت دارند.
جاسبي از فعاليت 36 هزار نفر پرسنل در اين مراكز خبر داد و ابراز داشت: 600 مدرسه وابسته به دانشگاه آزاد و 12 بيمارستان وابسته به دانشگاه آزاد براي انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي و علمي و پزشكي و 500 مركز ويژه پژوهشي در كشور فعالند كه امسال 54 هزار دانش‌آموز در مدارس وابسته به دانشگاه آزاد نيز تحصيل مي‌كنند.
وي از ساخت سالانه يك ميليون متر مربع فضاي جديد دانشگاهي در كشور خبر داد و گفت: هم اكنون 20 ميليون متر مربع فضاي دانشگاهي در اختيار دانشگاه آزاد است.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد همدان از ايجاد 10 منطقه دانشگاهي در كشور با هدف ارائه راهكار و برنامه‌ريزي مطلوب و مناسب براي افزايش كيفيت و كميت تحصيلي و خدمات‌دهي به دانشجويان در كشور خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در مقايسه با ديگر دانشگاه‌هاي دولتي در بخش رشته‌هاي پزشكي پنج برابر و غير پزشكي هشت برابر صرفه‌جويي در هزينه‌هاي دانشجويي دارد.
اين مسئول با اشاره به برنامه‌ريزي در برنامه پنجم توسعه يادآور شد: تا سال 94 تعداد اعضاي هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي بايد به 60 هزار نفر به صورت تمام وقت افزايش يابد.
جاسبي از فعاليت 13 هزار رشته مختلف در اين دانشگاه خبر داد و ادامه داد: كسب بيشترين مقام در ارائه مقالات آي‌اس‌آي در كشور متعلق به دانشگاه آزاد است.
در ادامه نماينده مردم نهاوند در مجلس شوراي اسلامي نيز بيان داشت: ساختمان دانشگاه آزاد اسلامي واحد نهاوند بعد از گذشت هفت سال در زميني به مساحت 50 هكتار و زيربناي 4 هزار و 800 متر مربع در سه طبقه با 2.5 ميليارد تومان احداث شد كه ظرفيت پذيرش 2 هزار و 500 دانشجو را دارد.
مهدي سنايي از تحصيل بيش از 6 هزار دانشجو در نهاوند در مراكز دانشگاهي مختلف خبر داد و متذكر شد: در نهاوند در مجموع 45 رشت مختلف از كارداني و كارشناسي ايجاد شده كه در دانشگاه آزاد نيز 12 رشته تحصيلي فعاليت دارد كه اول مهر سه رشته جديد به ظرفيت اين دانشگاه افزوده مي‌شود.
وي در پايان از ايجاد دانشكده پيراپزشكي در نهاوند در سال جاري خبر داد و اذعان داشت: اين دانشكده اول مهرماه امسال در دو رشته كارشناسي اطاق عمل و فوريت‌هاي پزشكي دانشجو مي‌پذيرد.
  1. سنایی به مسکو می رود
    نماینده ی بعدی نهاوند محمد رضا امامی یا علیرضا شهبازی
    این خبر حتمی است
    جوانان حامی دعوت از محمدرضا امامی برای نمایندگی نهاوند

نام:

رایانامه:

متن: