موسسه فرهنگی هنری علیمرادیان نهاوند | nahavandacai.ir

به‌روز شده در: ۱۵:۳۵ - ۱۶ تير ۱۳۹۰
كدخبر: 252
تاريخ انتشار: 23 جولای 2011 - 18:31
16 هزار تن گندم از كشاورزان خريداري شد
در نهاوند؛
16 هزار تن گندم از كشاورزان خريداري شد

خبرگزاري فارس: مدير جهاد كشاورزي شهرستان نهاوند گفت: تاكنون بيش از 16 هزار تن محصول گندم از كشاورزان نهاوند خريداري شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از نهاوند، احد ظفري در جلسه هماهنگي خريد گندم در شهرستان نهاوند اظهار داشت: امسال سطح زير كشت گندم در مقايسه با سال گذشته 10 درصد افزايش دارد.
وي ادامه داد: آمارها و ارقام حاكي از آن است كه توليد اين محصول 25 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش داشته است.
مدير جهاد كشاورزي نهاوند از وجود 25 هزار هكتار سطح زير كشت گندم ديم و آبي در نهاوند خبر داد و افزود: ميانگين به ازاي هر هكتار گندم آبي 4.5 تن و هر هكتار گندم ديم 1.5 تن توليد مي‌شود.
وي با اشاره به فعاليت 75 دستگاه كمباين براي برداشت اين محصول در نهاوند ابراز داشت: چهار مركز خريد براي رفاه حال كشاورزان در نهاوند- فيروزان و گيان ايجاد شده است كه روزانه به صورت ميانگين بيش از يك هزار و 500 تن گندم توسط اين مراكز خريداري مي‌شود.
ظفري گندم توليدي نهاوند را به واسطه مبارزات بيولوژيكي و به موقع در هنگام كاشت، داشت و برداشت از نظر كيفيت و مرغوبيت حائز كسب رتبه نخست در استان دانست.
وي ادامه داد: 11 گروه ناظر شامل مهندسان كشاورزي توسط بخش دولتي و خصوصي بر كاشت، داشت و برداشت اين محصول در نهاوند نظارت دارند.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان نهاوند ابراز داشت: ‌پيش‌بيني مي‌شود امسال بيش از 60 هزار تن محصول گندم از مزارع نهاوند توليد شود كه همه محصول توليدي در انبار و سيلوها جمع‌آوري گندم در نهاوند و فيروزان جمع‌آوري و انبار مي‌شود.
وي از خريد تضميني گندم توسط دولت خبر داد و افزود: در صورت تأييد سلامت گندم از نظر سن‌زدگي، سياهنگ، زنگ‌زدگي و… به ازاي هر كيلوگرم 360 تومان توسط دولت به كشاورزان به صورت نقدي بعد از تحويل گندم پرداخت مي‌شود.
ظفري در پايان از اشتغال بيش از يك هزار نفر در بخش توليد گندم در زمينه كاشت، داشت و برداشت اين محصول در شهرستان نهاوند خبر داد.
نام:

رایانامه:

متن: