موسسه فرهنگی هنری علیمرادیان نهاوند | nahavandacai.ir

به‌روز شده در: ۱۵:۳۵ - ۱۶ تير ۱۳۹۰
كدخبر: 1141
تاريخ انتشار: 16 نوامبر 2016 - 12:02
نامه دلسوزانه جناب آقای علیرضا طاهری برای موسسه فرهنگی علیمرادیان

با توجه به مسئولیت فرهنگی که به عهده موسسه فرهنگی علیمرادیان در جهت توسعه همه جانبه فرهنگی شهرستان نهاوند است، این نامه را به منظور جلب توجه مسئولان محترم انعکاس می دهیم.
انصافاً این چنین منظره ای که روزانه صدها نفر از همشهریان عزیز از کنار آن عبور می کنند از شهری که مدعی هزاران سال قدمت تاریخی و تمدن بشری دارد آزار دهنده و توهین آمیز است.
آیا واقعاً مسئولین نمی توانند فکری برای این مکان کوچک بکنند؟؟!!

جناب آقای کریم حمیدوند فرماندار محترم نهاوند
با سلام و عرض ارادت و تشکر و تقدیر به منظور فعالیتهای انجام شده در سطح شهر و روستای شهر نهاوند، نوشته ذیل گله مندی اینجانب و عده‌ای از همشهریان محترم در مورد موضوع با اهمیت و خاصی است که تشریح آن از ضرورت و اهمیت ویژه ای برخوردار است.
عزیزان استحضار دارند که، مردم همه نقاط جهان بخصوص مسلمانان برای آرامگاههای گذشتگان اهمیت قایل اند و حتی به زیارت آنها می‌روند. به عبارت دیگر قدرشناسی و حفظ یادگارها و خاطرات گذشتگان به عنوان یک نیاز معنوی همواره مورد نظر عام و خاص بوده است.
از طرف دیگر فقها و علمای بزرگ شیعه بر این عقیده‌اند که بی احترامی نسبت به قبور مؤمنین و تبدیل آنها به خرابه‌ها و ریختن خاشاک و زباله و مواردی که موجب هتک حرمت قبور مؤمنین در قبرستان شود ممنوع و حرام است. به عبارتی بی احترامی نسبت به قبرستان و یا حتی نسبت به یک قبر شاید جزء گناهان محسوب می‌شود. نگهداری حرمت و قدرشناسی از گذشتگان از نشانه‌های بارز انسانی است. این قبور باعث تسلی خاطر بازماندگان و ایجاد آرامش برای بازماندگان هستند. بزرگ شمردن قبور بزرگان و حفظ و یادآوری و بزرگداشت یاد و خاطره آنها نگهداری از فرهنگ اسلامی و سنت پیامبر اکرم (ص) است.
در محوطه غسالخانه قدیم نهاوند جمعی از بزرگان، علما و فرهیختگان آرمیده اند که دفن اجساد بعضی از آنها با مجوز مرحوم آیت الله حاج شیخ عزیزالله علیمرادیان صادر شده‌است.به روایت تاریخ این ساختمان حدود سال ۱۲۳۰ خورشیدی بنا نهاده شده است و دارای قدمت تاریخی است و یکی از ابنیه‌های دیرینه است که جزء میراث فرهنگی شهر قلمداد می‌شود.
با کمال تأسف در سالهای قبل دیوارهای این مکان تاریخی توسط شهرداری برداشته شده و فضای آن به مخروبه‌‌ای ویران شده و تأسف بار و به جایگاه و استراحتگاه افراد لاابالی و سگان ولگرد تبدیل شده است.
جهت اطلاع اضافه می‌نمایم سالهای قبل مقرر گردید که غسالخانه مورد نظر جزء میراث فرهنگی بشمار آید و حتی بودجه‌ای هم به این امر اختصاص یافته بود ولی با کمال تأسف این اقدام عملی نگردید و حتی این روزها با قراردادن سطل آشغال در این محل عملاً به مرکز جمع‌آوری خاکروبه ها تبدیل شده است.
با توصیف شرایط فوق و کوتاه نمودن مطلب، از مسئولین محترم شهرستان درخواست داریم با توجه و تعمق به متن این نوشته و تحلیل تصاویر ارایه شده از فضای غسالخانه ذکر شده، بیش از این اجازه توهین، بی مهری و بی احترامی نسبت به تنها قبرستان دارای قدمت طولانی و مهم برای عده‌ای از مردم شهرستان نهاوند را به دیگران ندهند و به این امر خداپسندانه بدرستی رسیدگی و احترام کنند.
رونوشت :
حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مغیثی امام جمعه محترم نهاوند جهت استحضار و صدور اوامر مقتضی
جناب آقای حسن بهرام نیا نماینده محترم مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی جهت استحضار و صدور اوامر مقتضی
جناب آقای امیررضا یوسفیان شهردار محترم نهاوند جهت استحضار و صدور اوامر مقتضی
جناب آقای مسعود رضی رئیس شورای اسلامی نهاوند جهت استحضار و صدور اوامر مقتضی
جناب آقای خرمی مدیر محترم موسسه فرهنگی علیمرادیان جهت اطلاع
جناب آقای سیف مدیر مسئول محترم هفته نامه فردای نهاوند جهت اطلاع
جناب آقای چگینی مدیر مسئول محترم هفته نامه فریاد نهاوند جهت اطلاع
جناب آقای صادقی مدیر مسئول محترم صدای نهاوند جهت اطلاع

photo_2016-11-16_12-41-02

photo_2016-11-16_12-41-08

photo_2016-11-16_12-41-11

photo_2016-11-16_12-41-15

photo_2016-11-16_12-41-20

photo_2016-11-16_12-41-25

photo_2016-11-16_12-41-30
نام:

رایانامه:

متن: